For a Life without Junk Food!
+ANUL 2013

In data de 22.03.2013 a avut loc editia judeteana a concursului Made for Europe. Din partea scolii Gimnaziale “Antonie Voda” a participat eleva Costache Adriana- cls a VIII-a, indrumata de Dna prof. Sarbu Ana Maria, fiind premiata cu mentiune pentru prezentarea proiectului multilateral Comenius „For a Life without Junk Food!”.
In cadrul aceleiasi competitii, elevul Manolache Octavian din cls a VII-a, Sc. Gimnaziala „Profesor Oprea Mihai” Negoiesti, a realizat diseminarea proiectului multilateral Comenius „Discipline and Democracy in a European Context”, pe care scoala il deruleaza.
Felicitari celor doi elevi!

poze poze poze poze

+ANUL 2012

FOR  A  LIFE  WITHOUT  JUNK  FOOD! - parteneriat multilateral Comenius finanţat din fonduri europene, ce se desfaşoară pe o durata de doi ani şi în care şcoala noastră participă alături de alte şcoli din Italia, Bulgaria, Turcia si Polonia.
    Scopul principal al acestui proiect european este responsabilizarea elevilor, părintilor si a cadrelor didactice în privinţa alimentaţiei corecte.

proiect multilateral comenius proiect multilateral comenius proiect multilateral comenius proiect multilateral comenius

Intalnirea de proiect Comenius desfasurata in Turcia in luna mai 2012

intanire turcia intanire turcia intanire turcia intanire turcia