Ziua Scolii Gimnaziale “Profesor Oprea Mihai”

2019

Aniversare Ziua Scolii Gimnaziale “Profesor Oprea Mihai”  si sarbatorirea Centenarului Marii Uniri

De ziua Sfintilor Mihail si Gavril scoala noastra a sarbatorit un an de la scimbarea denumirii sale in Scoala Gimnaziala “Profesor Oprea Mihai” denumire aleasa in memoria celui ce a fost directorul si sufletul scolii cu 30 de ani in urma.

Cu aceasta ocazie, elevii si cadrele didactice ale scolii din Negoiesti (alaturi de colegii de la scoala -structura “Antonie Voda” Popesti), coordonati de dna Director Popescu Stela, au organizat un program artistic variat, la care au asistat dl. Primar Radu Leonas, dl Viceprimar Ivan Nicolae si membrii ai comunitatii locale- parinti, bunici, prieteni ai elevilor nostri.

Felicitari celor implicati pentru organizarea acestei zile!